SM-poängtabellen – filtrering |
|
|
Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.
Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök".
Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng.
Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många
och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.
2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.
Poängtabellen
Aktuell filtrering: 2016, IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016
Plac | klubb | poäng | antal |
---|---|---|---|
1 | Ullevi FK | 124.5 | 33 |
2 | Hässelby SK | 85 | 16 |
3 | Malmö AI | 83 | 17 |
4 | Upsala IF | 68 | 16 |
5 | Sävedalens AIK | 41 | 11 |
6 | Huddinge AIS | 40 | 11 |
7 | IFK Växjö | 38.5 | 11 |
8 | IK Ymer | 38 | 10 |
9 | IFK Helsingborg | 35 | 8 |
10 | Spårvägens FK | 34.5 | 9 |
11 | Gefle IF | 33 | 8 |
12 | Örgryte IS | 32 | 10 |
13 | IFK Tumba | 29 | 6 |
14 | IFK Lidingö | 27 | 7 |
15 | Hammarby IF | 25 | 10 |
16 | IF Göta Karlstad | 24 | 6 |
Täby IS | 24 | 8 | |
18 | Kalmar SK | 21 | 5 |
Göteborgs KIK | 21 | 6 | |
20 | KFUM Örebro | 19 | 4 |
Brattås CK | 19 | 4 | |
22 | Linköpings GIF | 18 | 5 |
KA 2 IF | 18 | 4 | |
24 | Falu IK | 17.5 | 8 |
25 | Östersunds GIF | 16.5 | 5 |
26 | Mölndals AIK | 16 | 7 |
Västerås FK | 16 | 5 | |
Turebergs FK | 16 | 6 | |
29 | Eskilstuna FI | 15 | 3 |
Tjalve IF Norrköping | 15 | 5 | |
31 | Hellas FK | 14 | 3 |
32 | Habo FIF-04 | 13 | 4 |
IK Stål | 13 | 3 | |
34 | IK Orient | 12 | 4 |
35 | IK Wilske | 11 | 2 |
Öresund FK | 11 | 3 | |
37 | Katrineholms SK | 10 | 2 |
Varbergs GIF | 10 | 2 | |
39 | IF Hagen | 9 | 2 |
F Bålsta IK | 9 | 2 | |
41 | Motala AIF | 8 | 2 |
Strands IF | 8 | 2 | |
Kongahälla AIK | 8 | 2 | |
44 | FIK Färjestaden | 7.5 | 3 |
45 | IF Udd | 7 | 2 |
Umedalens IF | 7 | 1 | |
Kils AIK | 7 | 1 | |
Falköpings FIK | 7 | 1 | |
Athletics 24Seven SK | 7 | 1 | |
KFUM Arvika | 7 | 1 | |
SK Bore | 7 | 1 | |
52 | Åhus FIK | 6 | 2 |
53 | F Stenungsunds FI | 5 | 2 |
Högby IF | 5 | 3 | |
Trollhättan FIK | 5 | 1 | |
IFK Sunne | 5 | 2 | |
Timrå AIF | 5 | 1 | |
IF Kville | 5 | 1 | |
IK Akele | 5 | 1 | |
60 | IK Westmannia | 4 | 1 |
Hälle IF | 4 | 1 | |
Lidköpings IS | 4 | 1 | |
Hovslätts IK | 4 | 2 | |
Marieby GoIF | 4 | 1 | |
65 | IFK Umeå | 3 | 2 |
Ljungby FIK | 3 | 1 | |
Ärla IF | 3 | 1 | |
Wärnamo SK | 3 | 1 | |
69 | Sundbybergs IK | 2 | 1 |
Laholms IF | 2 | 1 | |
Skellefteå AIK | 2 | 1 | |
IK Hakarpspojkarna | 2 | 1 | |
Österhaninge IF | 2 | 1 | |
Säffle FIK | 2 | 1 | |
IFK Göteborg | 2 | 1 | |
Leksands FIK | 2 | 1 | |
Klippans FK | 2 | 1 | |
Iggesunds SK | 2 | 1 | |
IFK Kristinehamn | 2 | 1 | |
80 | Håfreströms IF | 1 | 1 |
Råby-Rekarne FI | 1 | 1 | |
Tranås AIF | 1 | 1 | |
Danderyds SK | 1 | 1 | |
Piteå IF | 1 | 1 |
Tävling | Ute/Inne | Klass | Åldersgr. | Gren | Plac. | name | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m | 1 | Emil von Barth | Ullevi FK | 6.85 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m | 2 | Gustav Kjell | Turebergs FK | 6.87 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m | 3 | Jean-Christian Zirignon | Hammarby IF | 6.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m | 4 | Adam Denguir | Ullevi FK | 6.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m | 5 | Viktor Elvung-Nilsson | KA 2 IF | 7.04 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m | 6 | Jacob Ewertzh | Hammarby IF | 7.05 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 400 m | 1 | Martin Selin | Ullevi FK | 49.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 400 m | 2 | Alexander Lundskog | Ullevi FK | 49.45 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 400 m | 3 | Anton Sigurdsson | Malmö AI | 49.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 400 m | 4 | Andreas Almlöf | Spårvägens FK | 51.25 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 400 m | 5 | Christopher Halldén | Huddinge AIS | 51.33 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 1500 m | 1 | Abdelfath Yassin | Gefle IF | 4:06.24 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 1500 m | 2 | Gustav Berlin | IK Akele | 4:06.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 1500 m | 3 | Alexander Nilsson | Mölndals AIK | 4:06.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 1500 m | 4 | Awet Mengsteab | Örgryte IS | 4:08.67 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 1500 m | 5 | Ludvig Danielson | Tjalve IF Norrköping | 4:10.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 1500 m | 6 | Joel Zachrisson | Ullevi FK | 4:11.42 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m häck | 1 | Jonathan Holm | Strands IF | 8.03 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m häck | 2 | Fredrik Samuelsson | Hässelby SK | 8.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m häck | 3 | Isak Andersson | Upsala IF | 8.34 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m häck | 4 | Charles Mitala | Malmö AI | 8.35 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m häck | 5 | Ludwig Sjödin | Skellefteå AIK | 8.37 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | 60 m häck | 6 | Rikard Hällberg | Upsala IF | 8.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Höjd | 1 | Andreas Carlsson | IK Ymer | 2.04 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Höjd | 2 | Fredrik Samuelsson | Hässelby SK | 2.01 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Höjd | 3 | Adam Lindhe | IFK Lidingö | 1.98 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Höjd | 4 | Herman Olvik | Ullevi FK | 1.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Höjd | 5 | Oscar Söderbergh | Ullevi FK | 1.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Höjd | 6 | Olle Willsund | Högby IF | 1.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Stav | 1 | Andreas Carlsson | IK Ymer | 5.00 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Stav | 2 | Carl Ivarsson | Örgryte IS | 4.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Stav | 3 | Mikael Fagö | Kalmar SK | 4.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Stav | 4 | Kevin Fankl | Ullevi FK | 4.23 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Längd | 1 | Johan Taléus | Eskilstuna FI | 7.54 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Längd | 2 | Thobias Nilsson Montler | Malmö AI | 7.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Längd | 3 | Fredrik Samuelsson | Hässelby SK | 7.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Längd | 4 | Andreas Carlsson | IK Ymer | 7.37 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Längd | 5 | Jesper Hellström | Hässelby SK | 7.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Längd | 6 | Kevin Fankl | Ullevi FK | 6.98 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Tresteg | 1 | Jesper Hellström | Hässelby SK | 15.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Tresteg | 2 | Andreas Carlsson | IK Ymer | 14.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Tresteg | 3 | Joel Thölix | KA 2 IF | 13.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Tresteg | 4 | Oscar Söderbergh | Ullevi FK | 13.35 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Tresteg | 5 | Manne Persson | Hammarby IF | 13.31 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Tresteg | 6 | Simon Averin Markström | Hammarby IF | 12.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Kula | 1 | Simon Pettersson | Upsala IF | 16.53 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Kula | 2 | Alexander Persson | Huddinge AIS | 15.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Kula | 3 | Gustav Liberg | Ullevi FK | 15.43 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Kula | 4 | Tim Wunger | Upsala IF | 14.93 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Kula | 5 | William Ullberg | IFK Umeå | 13.97 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Kula | 6 | Ali Alsaadi | Råby-Rekarne FI | 12.51 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Vikt | 1 | Anton Andersson | Umedalens IF | 17.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Vikt | 2 | Simon Pettersson | Upsala IF | 17.43 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Vikt | 3 | Tim Söderqvist | Hälle IF | 17.08 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Vikt | 4 | Gustav Liberg | Ullevi FK | 17.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Vikt | 5 | Alexander Persson | Huddinge AIS | 16.80 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | M22 | Junior | Vikt | 6 | Tim Wunger | Upsala IF | 16.08 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m | 1 | Austin Hamilton | Malmö AI | 6.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m | 2 | Marcus Tornée | IFK Helsingborg | 6.86 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m | 3 | Lukas Nordén | Västerås FK | 7.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m | 4 | Giovanni Inostroza | Turebergs FK | 7.10 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m | 5 | Max Hrelja | Linköpings GIF | 7.11 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m | 6 | Adrian Appelgren | Mölndals AIK | 7.17 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 400 m | 1 | Ludvig Hillenfjärd | Huddinge AIS | 49.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 400 m | 2 | Samuel Wiik | Örgryte IS | 50.15 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 400 m | 3 | Viktor Bondesson | Malmö AI | 50.39 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 400 m | 4 | Warsame Doley | Malmö AI | 50.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 400 m | 5 | Christoffer Ahl | Hammarby IF | 50.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 400 m | 6 | Isac Larsson | Sävedalens AIK | 50.87 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 1500 m | 1 | Andreas Kramer | Sävedalens AIK | 3:52.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 1500 m | 2 | Gustav Nordling | Spårvägens FK | 4:00.11 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 1500 m | 3 | Kriger Ahmed | Örgryte IS | 4:01.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 1500 m | 4 | Erik Lagerlöf | IFK Lidingö | 4:02.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 1500 m | 5 | Hussein Ibrahim | Ullevi FK | 4:02.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 1500 m | 6 | Joel Norling | Turebergs FK | 4:03.44 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m häck | 1 | Max Hrelja | Linköpings GIF | 7.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m häck | 2 | Elias Martinsson | Brattås CK | 7.97 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m häck | 3 | Andreas Gustafsson | Falu IK | 7.98 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m häck | 4 | Johan Bengtsson | Täby IS | 8.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m häck | 5 | Fredrik Kihlblom | Huddinge AIS | 8.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | 60 m häck | 6 | Nils Eickhoff | IK Ymer | 8.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Höjd | 1 | Filip Björklund | Upsala IF | 2.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Höjd | 2 | Oskar Lundqvist | Upsala IF | 2.04 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Höjd | 3 | Simon Larsson | IK Ymer | 2.04 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Höjd | 4 | Robin Jacobsson | Ullevi FK | 1.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Höjd | 5 | Mattias Green | Säffle FIK | 1.92 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Höjd | 6 | Simon Throgen | IF Göta Karlstad | 1.92 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Stav | 1 | Jakob Samuelsson | Hässelby SK | 4.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Stav | =2 | Andreas Gustafsson | Falu IK | 4.52 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Stav | =2 | Sebastian Ruthström | Spårvägens FK | 4.52 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Stav | 4 | Magnus Herstedt | Malmö AI | 4.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Stav | 5 | Robin Jacobsson | Ullevi FK | 4.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Stav | 6 | Emil Östergren | IFK Växjö | 4.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Längd | 1 | David Svensson | IFK Tumba | 7.01 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Längd | 2 | Elias Martinsson | Brattås CK | 7.00 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Längd | 3 | Sebastian Stevens | Eskilstuna FI | 6.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Längd | 4 | Andreas Gustafsson | Falu IK | 6.87 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Längd | 5 | Jonatan Åsman | Öresund FK | 6.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Längd | 6 | Andreas Gustafsson | Falu IK | 6.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Tresteg | 1 | Christofer Pool Wiklund | Falköpings FIK | 14.95 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Tresteg | 2 | Sebastian Ruthström | Spårvägens FK | 13.92 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Tresteg | 3 | Gustaf Bålström | Ullevi FK | 13.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Tresteg | 4 | Albin Boestad | IFK Lidingö | 13.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Tresteg | 5 | Max Hejdenberg | Örgryte IS | 13.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Tresteg | 6 | Tobias Larsson | Örgryte IS | 13.38 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Kula | 1 | Wictor Petersson | Malmö AI | 18.83 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Kula | 2 | Jesper Arbinge | Huddinge AIS | 17.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Kula | 3 | Jakob Samuelsson | Hässelby SK | 16.32 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Kula | 4 | Theodor Ahlström | IFK Växjö | 16.08 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Kula | 5 | Jonathan Amneskog | Klippans FK | 14.38 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Kula | 6 | Jakob Eriksson | IF Göta Karlstad | 13.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Vikt | 1 | Jakob Gardenkrans | Malmö AI | 16.87 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Vikt | 2 | Jesper Arbinge | Huddinge AIS | 14.99 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Vikt | 3 | Edvin Larsson | Eskilstuna FI | 14.13 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P19 | Junior | Vikt | 4 | Johannes Nilsson | Västerås FK | 13.62 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 1 | Henrik Larsson | IF Göta Karlstad | 6.99 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 2 | Erik Johansson | Varbergs GIF | 7.12 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 3 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi | Hellas FK | 7.17 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 4 | Alexander Andreasson | Örgryte IS | 7.27 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 5 | Noa Jonsson | Hässelby SK | 7.29 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m | 6 | Raymond Mpanga | Malmö AI | 7.32 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 1 | Kasper Kadestål | Öresund FK | 49.17 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 2 | Arvid Gustafsson | Upsala IF | 50.45 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 3 | Michael Giraldi | Västerås FK | 50.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 4 | Iyuel Ayele | Huddinge AIS | 50.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 5 | Edvin Hagberg | Turebergs FK | 51.52 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 400 m | 6 | Arvid Friberg | Danderyds SK | 52.03 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 1 | Ahmed Abdullahi | Ullevi FK | 4:07.28 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 2 | Iyuel Ayele | Huddinge AIS | 4:08.27 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 3 | Mathias Söder | Kongahälla AIK | 4:10.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 4 | Abdikhalaq Nooh | Ullevi FK | 4:11.41 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 5 | Jonathan Gustafsson | KFUM Örebro | 4:13.17 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 1500 m | 6 | August Mollén | Tjalve IF Norrköping | 4:17.47 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Joel Bengtsson | IFK Helsingborg | 7.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Robin Gustafsson | Brattås CK | 8.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Anton Bertilsson | Habo FIF-04 | 8.20 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 4 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi | Hellas FK | 8.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Viggo Hahnsson | Örgryte IS | 8.50 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Markus Lundborg | Ullevi FK | 8.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 1 | Simon Wiklund | IK Wilske | 2.05 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 2 | Hampus Carléns | IFK Lidingö | 1.95 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 3 | Markus Menander | Kongahälla AIK | 1.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Höjd | 4 | Anton Ledell | Huddinge AIS | 1.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Höjd | =5 | Malcolm Herlenius | Ullevi FK | 1.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Höjd | =5 | Anton Olsson | FIK Färjestaden | 1.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Stav | 1 | Adam Bengtsson | Ullevi FK | 4.31 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Stav | 2 | Anton Olsson | FIK Färjestaden | 4.21 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Stav | 3 | Filip Anell | IK Ymer | 4.15 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Stav | 4 | Gustaf Backman | Spårvägens FK | 4.00 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Stav | 5 | Johan Nordström | Falu IK | 3.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Stav | 6 | Martin Forsberg | Hammarby IF | 3.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Längd | 1 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi | Hellas FK | 6.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Längd | 2 | Jonas Renz | Tjalve IF Norrköping | 6.89 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Längd | 3 | Oskar Erixon | IK Westmannia | 6.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Längd | 4 | Erik Andersson | Sävedalens AIK | 6.48 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Längd | 5 | Albin Månsson | IFK Växjö | 6.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Längd | 6 | Axel Jeske Magnusson | Sävedalens AIK | 6.27 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 1 | Markus Lundborg | Ullevi FK | 13.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 2 | Axel Jeske Magnusson | Sävedalens AIK | 13.33 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 3 | Simon Wiklund | IK Wilske | 12.95 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 4 | Linus Bertilsson | Örgryte IS | 12.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 5 | Thomas Rydh-Sternbeck | Österhaninge IF | 12.39 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Tresteg | 6 | Johan Nordström | Falu IK | 12.25 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Kula | 1 | Patrik Lindstedt | Hässelby SK | 17.58 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Kula | 2 | August Bergstrand | Ullevi FK | 15.51 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Kula | 3 | Alexander Sjögren | Kalmar SK | 14.45 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Kula | 4 | Emil Nilsson | Habo FIF-04 | 14.14 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Kula | 5 | Johan Lindqvist | Högby IF | 13.50 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Kula | 6 | Sigge Danielsson | FIK Färjestaden | 12.42 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 1 | Patrik Lindstedt | Hässelby SK | 21.88 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 2 | August Bergstrand | Ullevi FK | 21.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 3 | Jacob Krumlinde | IFK Lidingö | 15.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 4 | Victor Seitl | Habo FIF-04 | 14.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | P17 | Ungdom | Vikt | 5 | Emil Wennberg | Mölndals AIK | 9.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m | 1 | Karolina Nikamo | Upsala IF | 7.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m | 2 | Josefin Palm | Gefle IF | 7.66 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m | 3 | Emilia Kjellberg | IFK Sunne | 7.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m | 4 | Sara Söderberg | Tjalve IF Norrköping | 7.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m | 5 | Adriana Janic | Malmö AI | 7.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m | 6 | Emma Gällstedt | Gefle IF | 7.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 400 m | 1 | Alexandra Everett | Malmö AI | 56.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 400 m | 2 | Klara Helander | Upsala IF | 57.02 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 400 m | 3 | Ida Jansson | Upsala IF | 57.05 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 400 m | 4 | Johanna Holmén Svensson | Ullevi FK | 58.39 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 400 m | 5 | Madeleine Björlin-Delmar | IFK Göteborg | 58.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 400 m | 6 | Josephine Risberg Thoor | IFK Helsingborg | 59.41 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 1500 m | 1 | Linn Söderholm | Sävedalens AIK | 4:35.24 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 1500 m | 2 | Jill Höstman | Ullevi FK | 4:36.90 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 1500 m | 3 | Alice Petersson | Kalmar SK | 4:43.24 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 1500 m | 4 | Lisa Bergdahl | Sävedalens AIK | 4:44.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 1500 m | 5 | Isabell Norstedt | IFK Helsingborg | 4:45.50 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 1500 m | 6 | Frida Wallström | IFK Umeå | 4:51.41 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m häck | 1 | Adriana Janic | Malmö AI | 8.53 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m häck | 2 | Malin Skogström | Hässelby SK | 8.60 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m häck | 3 | Sofia Johnsson | Hässelby SK | 8.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m häck | 4 | Johanna Carlsson | IFK Helsingborg | 8.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m häck | 5 | Hanna Palmqvist | Mölndals AIK | 8.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | 60 m häck | 6 | Sofia Mossberg | Falu IK | 8.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Höjd | 1 | Lisa Engman | Kils AIK | 1.83 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Höjd | 2 | Ellen Ekholm | Ullevi FK | 1.74 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Höjd | 3 | Sofia Linde | Täby IS | 1.74 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Höjd | 4 | Emma Schack | Åhus FIK | 1.66 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Höjd | 5 | Ylva Engdahl | Spårvägens FK | 1.60 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Stav | 1 | Annika Jönsson | IFK Helsingborg | 3.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Stav | 2 | Hanna Jansson | Ullevi FK | 3.86 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Stav | 3 | Sara Cannmo | Örgryte IS | 3.70 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Längd | 1 | Sandra Törnros | Gefle IF | 6.10 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Längd | 2 | Jonna Lindéen | Kalmar SK | 5.85 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Längd | 3 | Elin Lindeblad | Kalmar SK | 5.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Längd | 4 | Thilda Särnevång | IF Udd | 5.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Längd | 5 | Sofia Jäger Stenberg | Sundbybergs IK | 5.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Längd | 6 | Emilia Kjellberg | IFK Sunne | 5.61 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Tresteg | 1 | Sofia Nilsson | Gefle IF | 12.57 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Tresteg | 2 | Nellie Mårtensson | Malmö AI | 12.33 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Tresteg | 3 | Thilda Särnevång | IF Udd | 12.06 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Tresteg | 4 | Kamila Pietruszka | Göteborgs KIK | 11.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Tresteg | 5 | Hanna Gille | Sävedalens AIK | 11.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Tresteg | 6 | Aina Griksaite | Spårvägens FK | 11.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Kula | 1 | Fanny Roos | Athletics 24Seven SK | 17.20 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Kula | 2 | Sara Lennman | Katrineholms SK | 14.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Kula | 3 | Julia Svärd Axelsson | Malmö AI | 14.35 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Kula | 4 | Maria Nilsson | IK Orient | 13.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Kula | 5 | Sofia Linde | Täby IS | 13.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Kula | 6 | Emma Stenlöf | Västerås FK | 12.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Vikt | 1 | Marinda Petersson | Malmö AI | 19.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Vikt | 2 | Sara Lennman | Katrineholms SK | 17.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Vikt | 3 | Kajsa Wennberg | Upsala IF | 14.97 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | K22 | Junior | Vikt | 4 | Linn Bergstrand | Ullevi FK | 13.41 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m | 1 | Irene Ekelund | Malmö AI | 7.55 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m | 2 | Lisa Warfvinge | Varbergs GIF | 7.61 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m | 3 | Emelie Rantzow | IK Ymer | 7.64 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m | 4 | Hanna Hoff | IFK Växjö | 7.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m | 5 | Josefin Persson | Sävedalens AIK | 7.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m | 6 | Emma Jansson | Falu IK | 7.81 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 400 m | 1 | Josefin Persson | Sävedalens AIK | 55.95 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 400 m | 2 | Vendela Rydbäck | Göteborgs KIK | 56.40 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 400 m | 3 | Ebba Svantesson | Ullevi FK | 56.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 400 m | 4 | Anna Engelin | Östersunds GIF | 57.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 400 m | 5 | Rebecka Svedberg | Linköpings GIF | 58.00 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 400 m | 6 | Karin Ytterberg | IK Ymer | 59.60 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 1500 m | 1 | Linn Bengtsson | IFK Växjö | 4:41.21 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 1500 m | 2 | Sara Christiansson | Trollhättan FIK | 4:42.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 1500 m | 3 | Isabella Andersson | Turebergs FK | 4:44.21 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 1500 m | 4 | Olivia Weslien | IF Göta Karlstad | 4:49.33 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 1500 m | 5 | Ida Tryggveson | F Bålsta IK | 4:52.54 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 1500 m | 6 | Winta Mekonen | Hammarby IF | 4:55.34 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m häck | 1 | Lovisa Östervall | IFK Tumba | 8.63 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m häck | 2 | Tess Hertz Saebbö | Göteborgs KIK | 8.66 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m häck | 3 | Amanda Holmberg | Lidköpings IS | 8.78 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m häck | 4 | Linnéa Frobe | Täby IS | 8.94 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m häck | 5 | Lovisa Linde | Täby IS | 9.07 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | 60 m häck | 6 | Emelie Nyman Wänseth | Östersunds GIF | 9.10 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Höjd | 1 | Lovisa Östervall | IFK Tumba | 1.80 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Höjd | 2 | Bianca Salming | Täby IS | 1.78 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Höjd | 3 | Louise Ekman | Gefle IF | 1.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Höjd | 4 | Emelie Nyman Wänseth | Östersunds GIF | 1.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Höjd | 5 | Emma Söderström | Göteborgs KIK | 1.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Höjd | 6 | Louise Estberg | Mölndals AIK | 1.66 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Stav | 1 | Elienor Werner | Hässelby SK | 4.30 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Stav | 2 | Minna Svärd | IF Göta Karlstad | 3.83 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Stav | 3 | Klara Mattsson | IK Orient | 3.78 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Stav | 4 | Ellen Olsson | Wärnamo SK | 3.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Stav | 5 | Erica Edström | IFK Kristinehamn | 3.38 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Stav | 6 | Alexia Lillhav | IFK Växjö | 3.24 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Längd | 1 | Kaiza Karlén | KFUM Arvika | 5.99 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Längd | 2 | Tess Hertz Saebbö | Göteborgs KIK | 5.78 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Längd | 3 | Lovisa Östervall | IFK Tumba | 5.75 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Längd | 4 | Ida Nilsson | Hovslätts IK | 5.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Längd | 5 | Emelie Rantzow | IK Ymer | 5.66 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Längd | 6 | Sara Sjögren | F Stenungsunds FI | 5.61 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Tresteg | 1 | Fanny Ernestam | KFUM Örebro | 13.12 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Tresteg | 2 | Emelie Nyman Wänseth | Östersunds GIF | 12.14 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Tresteg | 3 | Sara Sjögren | F Stenungsunds FI | 12.12 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Tresteg | 4 | Johanna Dyremark | IFK Tumba | 11.82 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Tresteg | 5 | Jenny Lestander | Linköpings GIF | 11.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Tresteg | 6 | Amanda Hjalmarsson | Hovslätts IK | 11.76 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Kula | 1 | Agnes Larsson | IF Göta Karlstad | 14.52 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Kula | 2 | Amanda Malmehed | Linköpings GIF | 13.26 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Kula | 3 | Emma Harrysson | Brattås CK | 13.21 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Kula | 4 | Bianca Salming | Täby IS | 12.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Kula | 5 | Victoria Engström Kindmark | Upsala IF | 12.45 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Kula | 6 | Mathilda Eriksson | IFK Tumba | 12.28 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Vikt | 1 | Mathilda Björklund | F Bålsta IK | 17.07 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Vikt | 2 | Frida Bååth | Timrå AIF | 16.05 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Vikt | 3 | Nina Björkman | Västerås FK | 15.42 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Vikt | 4 | Vanessa Kamga | Upsala IF | 15.12 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Vikt | 5 | Rebecka Samuelsson | Iggesunds SK | 15.07 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F19 | Junior | Vikt | 6 | Linnea Larsson Huusko | Turebergs FK | 14.91 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 1 | Amanda Hansson | Hässelby SK | 7.67 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 2 | Hanna Axelsson | Upsala IF | 7.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 3 | Ida Thunberg | IK Stål | 7.79 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 4 | Lisa Dahlström | IK Orient | 7.84 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 5 | Victoria Almerén Hansson | Hammarby IF | 7.85 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m | 6 | Louise Andersson | Gefle IF | 7.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 1 | Saga Berneryd | Spårvägens FK | 58.17 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 2 | Julia Frisk | IFK Växjö | 58.26 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 3 | Celina Reichardt | Spårvägens FK | 58.37 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 4 | Carolina Söderbom | Ärla IF | 59.35 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 5 | Martina Winberg | Mölndals AIK | 59.42 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 400 m | 6 | Sara Hermansson | Huddinge AIS | 59.43 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 1 | Mika Söderström | IFK Lidingö | 4:38.96 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 2 | Beatrice Brink | IF Kville | 4:40.92 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 3 | Sara Gunnarsson | Mölndals AIK | 4:49.24 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 4 | Linnéa Smalström | Sävedalens AIK | 5:03.48 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 5 | Julia Samuelsson | Högby IF | 5:06.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 1500 m | 6 | Stina Johansson | Tranås AIF | 5:10.88 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 1 | Victoria Almerén Hansson | Hammarby IF | 8.44 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 2 | Amanda Hansson | Hässelby SK | 8.46 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 3 | Ida Thunberg | IK Stål | 8.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 4 | Moa Kjellander | Åhus FIK | 9.07 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 5 | Elin Bärjegård | Leksands FIK | 9.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | 60 m häck | 6 | Michelle Jonsson | Strands IF | 9.28 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 1 | Maja Nilsson | Motala AIF | 1.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Höjd | =2 | Frida Bergvall | IFK Växjö | 1.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Höjd | =2 | Sanna Pettersson | Östersunds GIF | 1.72 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 4 | Linnea Jönsson | IFK Helsingborg | 1.70 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 5 | Moa Sjödell | IK Hakarpspojkarna | 1.70 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Höjd | 6 | Jennifer Dalberg | Piteå IF | 1.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Stav | 1 | Linnea Jönsson | IFK Helsingborg | 3.65 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Stav | 2 | Frida Bergvall | IFK Växjö | 3.53 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Stav | 3 | Amanda Järnvall | Tjalve IF Norrköping | 2.90 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Stav | 4 | Hanna Zachrisson | Ullevi FK | 2.90 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Stav | 5 | Amanda Backlund | IK Orient | 2.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Stav | 6 | Johanna Hellman | IFK Lidingö | 2.69 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Längd | 1 | Amanda Hansson | Hässelby SK | 5.77 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Längd | 2 | Ida Thunberg | IK Stål | 5.70 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Längd | 3 | Karolina Svensson | Marieby GoIF | 5.59 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Längd | 4 | Alma Kilpeläinen | Ljungby FIK | 5.40 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Längd | 5 | Josefine Lundvall | Täby IS | 5.39 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Längd | 6 | Louise Andersson | Gefle IF | 5.32 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 1 | Julia Olander | KA 2 IF | 12.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 2 | Klara Ekelund | KA 2 IF | 12.10 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 3 | Lizzie Hager | Ullevi FK | 12.01 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 4 | Fatima Koné | Ullevi FK | 11.86 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 5 | Saga Sjöberg | Öresund FK | 11.10 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Tresteg | 6 | Emelina Wirebro | Motala AIF | 11.10 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Kula | 1 | Ida Olsson | IF Hagen | 14.41 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Kula | 2 | Amanda Lejros | KFUM Örebro | 14.23 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Kula | 3 | Rosanna Cianelli | Hammarby IF | 14.14 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Kula | 4 | Frida Bergvall | IFK Växjö | 13.44 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Kula | 5 | Amanda Nilsson | Laholms IF | 13.21 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Kula | 6 | Ida Jansson Andersson | Håfreströms IF | 12.73 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 1 | Ida Stenbäck | SK Bore | 16.18 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 2 | Amanda Lejros | KFUM Örebro | 16.16 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 3 | Cecilia Larsson | IFK Växjö | 16.15 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 4 | Amanda Aasa | Habo FIF-04 | 15.71 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 5 | Ida Olsson | IF Hagen | 15.54 |
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016 | I | F17 | Ungdom | Vikt | 6 | Luana Klaric Lundh | Göteborgs KIK | 15.09 |