SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Hässelby SK
Placklubbpoängantal
1Hässelby SK489120

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior800 m 5Rickard GunnarssonHässelby SK1:52.86
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior800 m 6Anton PerssonHässelby SK1:53.61
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorTresteg 3Moteba MbumbaHässelby SK15.77w/+2.9
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorKula 5Mats OlssonHässelby SK17.27
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorSpjut 6Simon LitzellHässelby SK62.79
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior100 m 4Jessica ÖstlundHässelby SK11.74
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m 1Lisa DuffyHässelby SK53.44
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior10 000 m 6Madeleine LarssonHässelby SK36:23.05
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior100 m häck 2Amanda HanssonHässelby SK13.81
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior100 m häck 5Malin SkogströmHässelby SK14.10
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m häck 4Sofia JohnssonHässelby SK60.44
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UMSenior10 km5Andreas ÅhwallHässelby SK31:17
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UK22Junior10 km4Kerstin AxelssonHässelby SK38:15
SM maraton Stockholm 3/6 2017UMSeniorMaraton1Martin ÖhmanHässelby SK2:24:11
SM maraton Stockholm 3/6 2017UKSeniorMaraton3Charlotte KarlssonHässelby SK2:45:21
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag3Hässelby SK38:03
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior12 km terräng 4Andreas ÅhwallHässelby SK40:40
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag2Hässelby SK2:04:52
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22Junior8 km terräng 6Andreas JanssonHässelby SK28:00
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22JuniorLag3Hässelby SK1:30:43
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP17UngdomLag 3Hässelby SK45:40
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP16Ungdom4 km terräng 3Anton AxelssonHässelby SK13:54
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP16Ungdom4 km terräng 6Max BechtelHässelby SK14:30
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF17Ungdom4 km terräng 3Linnéa SennströmHässelby SK16:24
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF17Ungdom4 km terräng 5Ztella KrywultHässelby SK17:03
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF17Ungdom4 km terräng 6Filippa HörnbergHässelby SK18:08
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF17UngdomLag 2Hässelby SK51:34
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UMSeniorTiokamp1Fredrik SamuelssonHässelby SK7.436
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UKSeniorSjukamp3Malin SkogströmHässelby SK5.286
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UM22JuniorTiokamp1Fredrik SamuelssonHässelby SK7.436
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UK22JuniorSjukamp2Malin SkogströmHässelby SK5.286
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x800 m 1Hässelby SK7:33.75
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x1500 m 3Hässelby SK15:46.31
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x100 m 3Hässelby SK47.00
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x400 m 2Hässelby SK3:50.76
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior3x1500 m 4Hässelby SK14:40.03
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior4x100 m 4Hässelby SK42.70
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior3x400 m 2Hässelby SK2:31.44
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior3x800 m 1Hässelby SK5:51.39
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP17Ungdom3x800 m 3Hässelby SK6:07.62
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom4x80 m 6Hässelby SK38.23
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom3x800 m 4Hässelby SK6:45.10
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF17Ungdom1000 m stafett 3Hässelby SK2:19.32
Lag-SM Borås 7/7 2017UMSeniorLag1Hässelby SK74
Lag-SM Borås 7/7 2017UKSeniorLag2Hässelby SK70
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior800 m 3Anton PerssonHässelby SK1:53.12
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior800 m 4Gustav BivstedtHässelby SK1:54.56
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior5000 m 5Andreas JanssonHässelby SK14:41.15
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior2000 m hinder 3Erik DjurbergHässelby SK6:03.63
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorLängd 4Jesper HellströmHässelby SK7.05/+0.3
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorTresteg 1Jesper HellströmHässelby SK15.47/+0.8
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorKula 4Gabriel HeenHässelby SK16.43
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorDiskus 6Axel NorénHässelby SK46.21
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorSpjut 1Simon LitzellHässelby SK70.80
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorSpjut 3Kamil KaminskiHässelby SK64.03
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorSpjut 5Gabriel HeenHässelby SK61.04
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorLängd 6Alexander StridHässelby SK6.69
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorKula 2Patrik LindstedtHässelby SK16.14
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorKula 3Jakob SamuelssonHässelby SK15.89
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorDiskus 3Patrik LindstedtHässelby SK48.27
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorDiskus 5Jakob SamuelssonHässelby SK47.27
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorSlägga 1Patrik LindstedtHässelby SK65.45
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior Spjut 5Jakob SamuelssonHässelby SK62.15
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomTresteg 5Jakob Tysén HolmbergHässelby SK12.69w/+3.0
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior100 m häck 1Malin SkogströmHässelby SK14.00
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m häck 5Jenny WingqvistHässelby SK66.53
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorHöjd 4Malin SkogströmHässelby SK1.73
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorLängd 5Malin SkogströmHässelby SK5.76/+1.2
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior100 m 1Amanda HanssonHässelby SK11.65w
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior200 m 2Amanda HanssonHässelby SK24.42
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorKula 3Amanda LejrosHässelby SK12.88
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom800 m 6Stella KrywultHässelby SK2:27.39
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom1500 m 3Linnéa SennströmHässelby SK4:59.20
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom3000 m 2Linnéa SennströmHässelby SK10:34.71
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom800 m 5Max BechtelHässelby SK2:03.56
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom1500 m 3Anton AxelssonHässelby SK4:14.43
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom3000 m 2Anton AxelssonHässelby SK9:11.39
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom2000 m hinder 4Anton AxelssonHässelby SK6:28.64
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom400 m 3Lovisa BivstedtHässelby SK57.49
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom800 m 1Lovisa BivstedtHässelby SK2:12.69
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom1500 m 1Lovisa BivstedtHässelby SK4:45.19
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior200 m 1Johan WissmanHässelby SK21.11
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior800 m 5Rickard GunnarssonHässelby SK1:51.63
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior800 m 6Anton PerssonHässelby SK1:52.43
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior3000 m 3Andreas ÅhwallHässelby SK8:20.70
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior3000 m 5Emil BlombergHässelby SK8:27.37
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorLängd 4Jesper HellströmHässelby SK7.17
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorTresteg 1Moteba MbumbaHässelby SK15.54
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorTresteg 3Jesper HellströmHässelby SK15.32
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorKula 4Mats OlssonHässelby SK17.58
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m 3Jessica ÖstlundHässelby SK7.50
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m häck 3Amanda HanssonHässelby SK8.34
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m häck 6Sofia JohnssonHässelby SK8.57
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorStav 1Angelica BengtssonHässelby SK4.60
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorStav 3Lisa GunnarssonHässelby SK4.40
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IMSeniorSjukamp 1Fredrik SamuelssonHässelby SK5.875
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IMSeniorSjukamp 2Petter OlsonHässelby SK5.693
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IKSeniorFemkamp 3Malin SkogströmHässelby SK3.809
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IM22JuniorSjukamp 1Fredrik SamuelssonHässelby SK5.875
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IP19JuniorSjukamp 1Jakob SamuelssonHässelby SK5.255
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IK22JuniorFemkamp 1Malin SkogströmHässelby SK3.809
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior1500 m 5Anton PerssonHässelby SK4:04.10
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorLängd 1Jesper HellströmHässelby SK7.29
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorTresteg 1Jesper HellströmHässelby SK15.25
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorKula 1Gabriel HeenHässelby SK16.80
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorStav 2Jakob SamuelssonHässelby SK4.67
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorKula 2Patrik LindstedtHässelby SK16.64
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorKula 4Jakob SamuelssonHässelby SK15.25
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorVikt 2Patrik LindstedtHässelby SK14.69
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomTresteg 6Jacob Tysén HolmbergHässelby SK12.56
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior60 m häck 3Malin SkogströmHässelby SK8.65
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorHöjd 2Malin SkogströmHässelby SK1.64
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior60 m 1Amanda HanssonHässelby SK7.47
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior60 m häck 1Amanda HanssonHässelby SK8.43
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorLängd 1Amanda HanssonHässelby SK6.21
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17Ungdom1500 m 2Linnéa SennströmHässelby SK4:55.43
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16Ungdom1500 m 2Anton AxelssonHässelby SK4:09.41
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomLängd 5Oliver GaoHässelby SK5.78
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16Ungdom1500 m 2Lovisa BivstedtHässelby SK4:38.39
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15Ungdom60 m häck 6Linnea JohanssonHässelby SK9.48