SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Huddinge AIS
Placklubbpoängantal
1Huddinge AIS28582

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior100 m 3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS10.27w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior200 m 2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS20.75w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior10 000 m 5Ebba Tulu ChalaHuddinge AIS30:15.87
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior10 000 m 6John KingstedtHuddinge AIS30:21.61
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior110 m häck 3Fredrick EkholmHuddinge AIS14.37
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior400 m häck 3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS52.82
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorKula 4Arwid KoskinenHuddinge AIS17.51
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior5000 m 6Hanna LindholmHuddinge AIS16:49.95
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior10 000 m 2Hanna LindholmHuddinge AIS35:17.33
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorDiskus 4Mathilda ErikssonHuddinge AIS50.59
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UMSenior10 km3John KingstedtHuddinge AIS30:49
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UKSenior10 km4Hanna LindholmHuddinge AIS35:49
SM halvmaraton Göteborg 20/5 2017UMSeniorHalvmaraton2Ebba Tulu ChalaHuddinge AIS1:05:23
SM halvmaraton Göteborg 20/5 2017UKSeniorHalvmaraton4Hanna LindholmHuddinge AIS1:19:31
SM maraton Stockholm 3/6 2017UKSeniorMaraton5Hanna LindholmHuddinge AIS2:46:26
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior4 km terräng 4John KingstedtHuddinge AIS12:31
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior12 km terräng 3John KingstedtHuddinge AIS40:29
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag6Huddinge AIS2:19:59
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UMSeniorTiokamp5Anton JohanssonHuddinge AIS4.322
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UF15UngdomSexkamp4Ella HagmanHuddinge AIS3.716
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x400 m 3Huddinge AIS3:18.20
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior3x800 m 5Huddinge AIS6:05.69
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior1000 m stafett 3Huddinge AIS2:18.75
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF17Ungdom4x100 m 2Huddinge AIS47.83
Lag-SM Borås 7/7 2017UMSeniorLag6Huddinge AIS53
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior5000 m 3Ebba Tulu ChalaHuddinge AIS14:30.93
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m häck 2Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS53.73
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m häck 5Dennis Elms JanssonHuddinge AIS61.75
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorKula 3Jesper ArbingeHuddinge AIS16.55
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorKula 5Alexander PerssonHuddinge AIS15.19
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior800 m 4Iyuel AyeleHuddinge AIS1:55.80
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior1500 m 4Iyuel AyeleHuddinge AIS4:00.50
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior400 m häck 5Fredrik KihlblomHuddinge AIS54.40
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom200 m 5Ahmed BahaaHuddinge AIS23.04
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom800 m 4Daniel TegbrantHuddinge AIS1:57.21
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomKula 4Sebastian LöschnerHuddinge AIS15.30
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomDiskus 2Sebastian LöschnerHuddinge AIS52.18
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomSlägga 2Ivar MoisanderHuddinge AIS62.20
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorHöjd 6Emilia StenströmHuddinge AIS1.50
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior400 m häck 2Tove SöderHuddinge AIS63.38
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorKula 2Mathilda ErikssonHuddinge AIS13.02
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorDiskus 3Mathilda ErikssonHuddinge AIS50.18
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorSpjut 6Mathilda ErikssonHuddinge AIS38.47
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom100 m 3Charlotte AnderssonHuddinge AIS12.29
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom100 m 6Kajsa ErikssonHuddinge AIS12.60
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom200 m 2Charlotte AnderssonHuddinge AIS25.74
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom200 m 3Kajsa ErikssonHuddinge AIS26.18
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom200 m 5Linda ErikssonHuddinge AIS26.27
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom100 m häck 3Alva von GerberHuddinge AIS14.80
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomLängd 4Izabella RipswedenHuddinge AIS5.30/-0.4
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomTresteg 4Emelie SvenssonHuddinge AIS11.48w/+2.3
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomSlägga 2Jonna GeirydHuddinge AIS52.64
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomKula 4Johannes LiliusHuddinge AIS13.99
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomSlägga 5Johannes LiliusHuddinge AIS47.94
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom100 m 2Sarah KarlssonHuddinge AIS12.26
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom200 m 2Sarah KarlssonHuddinge AIS25.68
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom300 m häck 4Cornelia BöhnkeHuddinge AIS46.96
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom80 m 2Ella HagmanHuddinge AIS10.25
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom80 m häck 3Ella HagmanHuddinge AIS11.92
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior60 m 1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS6.67
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior200 m 3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS21.43
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior400 m 4Alexander NordkvistHuddinge AIS48.47
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior1500 m 1Staffan EkHuddinge AIS3:55.83
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior60 m häck 2Fredrick EkholmHuddinge AIS7.90
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorKula 2Arwid KoskinenHuddinge AIS18.18
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorKula 2Frida ÅkerströmHuddinge AIS15.37
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorVikt 2Eleni LarssonHuddinge AIS20.36
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IK22JuniorFemkamp 4Emilia StenströmHuddinge AIS3.257
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorKula 3Jesper ArbingeHuddinge AIS15.47
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorKula 5Alexander PerssonHuddinge AIS14.37
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorVikt 4Alexander PerssonHuddinge AIS15.12
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorVikt 5Jesper ArbingeHuddinge AIS13.55
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomVikt 2Ivar MoisanderHuddinge AIS18.03
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorHöjd 4Emilia StenströmHuddinge AIS1.55
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorStav 4Louise GabrielssonHuddinge AIS3.49
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorKula 3Mathilda ErikssonHuddinge AIS12.74
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17Ungdom60 m häck 3Alva von GerberHuddinge AIS8.98
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomStav 3Madeleine EngströmHuddinge AIS3.12
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomTresteg 3Emelie SvenssonHuddinge AIS11.52
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomVikt 5Jonna GeirydHuddinge AIS15.71
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomKula 5Johannes LiliusHuddinge AIS12.91
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomVikt 3Johannes LiliusHuddinge AIS15.72