SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, IFK Lidingö
Placklubbpoängantal
1IFK Lidingö15149

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorHöjd 1Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö2.13
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorStav =5Björn AnderssonIFK Lidingö4.72
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorLängd 2Andreas OtterlingIFK Lidingö7.43/-1.2
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorSpjut 6Marléne LindströmIFK Lidingö46.82
SM 100 km Borås 7/7 2017UMSenior100 km4Anders HållbergIFK Lidingö8:19:53
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22Junior8 km terräng 5Erik LagerlöfIFK Lidingö27:33
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF15Ungdom4 km terräng 5Alma HolmbergIFK Lidingö17:04
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UP15UngdomÅttakamp3Robin IsakssonIFK Lidingö4.594
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom4x80 m 4IFK Lidingö36.82
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom3x800 m 2IFK Lidingö6:26.19
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF15Ungdom3x800 m 1IFK Lidingö7:10.71
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF15Ungdom3x800 m 4IFK Lidingö7:22.74
Lag-SM Borås 7/7 2017UKSeniorLag4IFK Lidingö67
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m 5Andreas MovinIFK Lidingö50.36
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior800 m 6Mohammed LoukiliIFK Lidingö1:56.35
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior2000 m hinder 4Erik LagerlöfIFK Lidingö6:08.49
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m häck 4Fredrik LorentzonIFK Lidingö58.03
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorTresteg 4Albin BoestadIFK Lidingö14.46w/+3.0
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior2000 m hinder 4Olof SilvanderIFK Lidingö6:13.57
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior400 m häck 6Jesper RilegårdIFK Lidingö57.51
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorSlägga 4Jacob KrumlindeIFK Lidingö48.79
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom110 m häck 6Albin AnderssonIFK Lidingö15.16w
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomKula 6Malex ÅkerblomIFK Lidingö11.27
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomSlägga 6Malex ÅkerblomIFK Lidingö42.82
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorHöjd 3Linda SkantzeIFK Lidingö1.73
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorStav 6Johanna HellmanIFK Lidingö3.05
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom800 m 5Linn Alness-BorgIFK Lidingö2:26.14
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom1500 m 5Linn Alness-BorgIFK Lidingö5:18.58
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom2000 m 3Julius MördrupIFK Lidingö6:15.70
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom1500 m hinder 3Julius MördrupIFK Lidingö4:45.84
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomSlägga 3Robin IsakssonIFK Lidingö59.40
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomSlägga 6Gustav AnderssonIFK Lidingö50.70
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomSpjut 1Robin IsakssonIFK Lidingö56.10
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom300 m 4Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö42.70
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom800 m 5Alma HolmbergIFK Lidingö2:24.55
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom2000 m 4Alma HolmbergIFK Lidingö6:55.39
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom1500 m hinder 4Alma HolmbergIFK Lidingö5:29.23
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorHöjd 4Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö2.05
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior200 m 4Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö24.62
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior800 m 2Anna SilvanderIFK Lidingö2:04.62
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IF15UngdomFemkamp 2Madeleine AulioIFK Lidingö3.277
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorVikt 5Jacob KrumlindeIFK Lidingö13.36
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior1500 m 1Vilma JonssonIFK Lidingö4:37.93
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15Ungdom1000 m 4Julius MördrupIFK Lidingö2:48.19
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomVikt 2Robin IsakssonIFK Lidingö17.80
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomVikt 5Gustav AnderssonIFK Lidingö14.36
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15UngdomHöjd =6Madeleine AulioIFK Lidingö1.53
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15UngdomLängd 3Madeleine AulioIFK Lidingö5.40
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15UngdomTresteg 4Madeleine AulioIFK Lidingö11.09