SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Mölndals AIK
Placklubbpoängantal
1Mölndals AIK31485

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior10 000 m 4Gabriel SteffensenMölndals AIK30:13.61
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorHöjd 3Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK2.09
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior3000 m hinder 6Alice GrebergMölndals AIK11:32.39
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m häck 1Hanna PalmqvistMölndals AIK58.68
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorTresteg 5Izehi IlesoMölndals AIK12.40w/+3.4
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22Junior8 km terräng 3Gabriel SteffensenMölndals AIK27:14
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22JuniorLag1Mölndals AIK1:25:12
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP19Junior6 km terräng 4Sebastian NilssonMölndals AIK20:24
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP19Junior6 km terräng 6Miguel PalmMölndals AIK20:34
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP15Ungdom4 km terräng 5Michael RosenqvistMölndals AIK14:48
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF19Junior4 km terräng 1Alice GrebergMölndals AIK15:47
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF19Junior4 km terräng 4Emma MagnussonMölndals AIK16:19
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF15Ungdom4 km terräng 1Malin JonsonMölndals AIK16:00
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UP15UngdomÅttakamp1Vilmer ElovssonMölndals AIK4.832
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x100 m 5Mölndals AIK42.75
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x800 m 5Mölndals AIK7:48.90
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x1500 m 5Mölndals AIK16:19.53
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x100 m 4Mölndals AIK49.46
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x800 m 3Mölndals AIK9:45.40
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior3x1500 m 3Mölndals AIK14:35.91
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior4x100 m 3Mölndals AIK42.68
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior3x800 m 2Mölndals AIK6:07.85
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior3x800 m 6Mölndals AIK6:21.05
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP17Ungdom3x800 m 6Mölndals AIK6:20.87
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom4x80 m 2Mölndals AIK36.42
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom3x800 m 3Mölndals AIK6:38.04
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UK22Junior4x100 m 2Mölndals AIK48.47
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UK22Junior3x400 m 2Mölndals AIK2:52.23
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior4x100 m 6Mölndals AIK49.83
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior3x800 m 2Mölndals AIK7:41.21
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF15Ungdom3x800 m 3Mölndals AIK7:21.38
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior800 m 5Filip WadmanMölndals AIK1:56.21
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior1500 m 5Alexander NilssonMölndals AIK3:57.36
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior5000 m 2Gabriel SteffensenMölndals AIK14:24.96
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior5000 m 6Alexander NilssonMölndals AIK14:46.73
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior110 m häck 1Elias MartinssonMölndals AIK14.97
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior110 m häck 3Philip Ngwe LuckeyMölndals AIK15.54
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior100 m 6Filip SchwartzMölndals AIK10.91w
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior1500 m 6Sebastian NilssonMölndals AIK4:03.74
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior5000 m 5Sebastian NilssonMölndals AIK15:20.75
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior2000 m hinder 3Miguel PalmMölndals AIK6:04.81
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior110 m häck 4Filip SchwartzMölndals AIK14.97
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior Spjut 4Gustav LiljebladMölndals AIK62.34
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior200 m 2Hanna PalmqvistMölndals AIK24.70
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior800 m 6Elin BrinkMölndals AIK2:13.43
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior1500 m 6Elin BrinkMölndals AIK4:46.50
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior2000 m hinder 2Elin BrinkMölndals AIK7:05.24
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorTresteg 3Emilia HammarströmMölndals AIK12.13w/+2.7
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorSpjut 5Louise LiljebladMölndals AIK38.87
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior400 m 5Martina WinbergMölndals AIK58.97
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior1500 m 6Alexandra SimonsenMölndals AIK5:00.60
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior3000 m 3Alice GrebergMölndals AIK10:36.10
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior3000 m 5Alexandra SimonsenMölndals AIK10:41.81
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior2000 m hinder 2Alice GrebergMölndals AIK7:17.79
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom800 m 2Josef WallenlindMölndals AIK1:58.37
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomTresteg 2Oskar WeidenholmMölndals AIK13.33/-1.4
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom80 m häck 2Vilmer ElovssonMölndals AIK11.34
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom80 m häck 3Marcus BlixtMölndals AIK11.73
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom80 m häck 5Felix LjungMölndals AIK11.99
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomLängd 1Vilmer ElovssonMölndals AIK6.83/+0.2
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomKula 1Måns RoosMölndals AIK15.60
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomDiskus 3Måns RoosMölndals AIK50.87
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom2000 m 1Malin JonsonMölndals AIK6:45.13
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom1500 m hinder 1Malin JonsonMölndals AIK5:06.24
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom300 m häck 5Lovisa Nilsson EdinMölndals AIK46.22
USM Falun 11-13/8 2017UF15UngdomHöjd 6Lovisa Nilsson EdinMölndals AIK1.57
USM Falun 11-13/8 2017UF15UngdomDiskus 6Helena SundMölndals AIK32.03
Lag-USM Tanumshede 19/8 2017UPojkar-Flickor 17Lag2Mölndals AIK135.5
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorHöjd 3Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK2.11
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior1500 m 6Elin BrinkMölndals AIK4:38.46
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior1500 m 2Alexander NilssonMölndals AIK3:59.82
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior1500 m 3Simon WallenlindMölndals AIK4:01.10
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorLängd 5Elias MartinssonMölndals AIK6.80
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior60 m 3Filip SchwartzMölndals AIK6.95
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior1500 m 2Miguel PalmMölndals AIK4:12.61
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior60 m häck 3Filip SchwartzMölndals AIK8.20
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17Ungdom60 m 1Madeleine WinbergMölndals AIK7.74
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16Ungdom1500 m 3Josef WallenlindMölndals AIK4:09.78
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomTresteg 4Oskar WeidenholmMölndals AIK12.79
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15Ungdom60 m häck 4Felix LjungMölndals AIK8.92
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomHöjd 1Vilmer ElovssonMölndals AIK1.83
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomStav 6Edvin WahlströmMölndals AIK3.00
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomLängd 1Vilmer ElovssonMölndals AIK6.30
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomKula 2Måns RoosMölndals AIK14.42
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15UngdomVikt 3Helena SundMölndals AIK14.28