SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Sävedalens AIK
Placklubbpoängantal
1Sävedalens AIK278.576

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior800 m 1Andreas KramerSävedalens AIK1:50.46
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior1500 m 3Andreas KramerSävedalens AIK3:49.31
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior1500 m =6Jonatan FridolfssonSävedalens AIK3:53.72
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior3000 m hinder 4Vidar JohanssonSävedalens AIK9:02.01
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior1500 m 6Sara ChristianssonSävedalens AIK4:26.49
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior5000 m 3Sara ChristianssonSävedalens AIK16:36.30
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior10 000 m 3Malin StrandSävedalens AIK35:26.35
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior10 000 m 4Sara HolmgrenSävedalens AIK35:43.97
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior3000 m hinder 2Linn SöderholmSävedalens AIK10:17.92
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior3000 m hinder 3Amélie SvenssonSävedalens AIK10:21.61
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorTresteg 6Hanna GilleSävedalens AIK12.18/+1.8
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UKSenior10 km2Sara HolmgrenSävedalens AIK35:34
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UM22Junior10 km4Oscar ClaessonSävedalens AIK31:37
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UM22Junior10 km6Abdelhafiz IbrahimSävedalens AIK32:01
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UK22Junior10 km2Lisa BergdahlSävedalens AIK37:50
SM halvmaraton Göteborg 20/5 2017UMSeniorHalvmaraton6Abdelhafiz IbrahimSävedalens AIK1:08:01
SM halvmaraton Göteborg 20/5 2017UKSeniorHalvmaraton1Malin StrandSävedalens AIK1:17:53
SM maraton Stockholm 3/6 2017UMSeniorMaraton4Linus HultegårdSävedalens AIK2:25:48
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag4Sävedalens AIK39:12
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSenior4 km terräng 2Sara ChristianssonSävedalens AIK14:07
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSenior4 km terräng 5Sara HolmgrenSävedalens AIK14:30
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSeniorLag2Sävedalens AIK44:00
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSeniorLag6Sävedalens AIK46:53
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSenior8 km terräng 3Sara HolmgrenSävedalens AIK30:10
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22Junior8 km terräng 2Oscar ClaessonSävedalens AIK26:46
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP17UngdomLag 2Sävedalens AIK44:23
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP16Ungdom4 km terräng 5Markus EngsnerSävedalens AIK14:11
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UK22Junior6 km terräng 1Sara ChristianssonSävedalens AIK22:15
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UK22Junior6 km terräng 2Linn SöderholmSävedalens AIK23:50
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UK22Junior6 km terräng 5Lisa BergdahlSävedalens AIK24:29
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF16Ungdom4 km terräng 6Felicia NiklassonSävedalens AIK17:19
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UF15Ungdom4 km terräng 3Ulrika BredinSävedalens AIK16:35
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x1500 m 6Sävedalens AIK16:43.57
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x800 m 1Sävedalens AIK8:54.80
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior3x1500 m 1Sävedalens AIK13:35.19
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UK22Junior3x800 m 1Sävedalens AIK6:47.61
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior3x800 m 3Sävedalens AIK8:05.48
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF15Ungdom3x800 m 6Sävedalens AIK7:34.29
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior1500 m 4Vidar JohanssonSävedalens AIK3:56.33
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior5000 m 4Oscar ClaessonSävedalens AIK14:38.48
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior2000 m hinder 2Vidar JohanssonSävedalens AIK5:51.81
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior2000 m hinder 6Abdelhafiz IbrahimSävedalens AIK6:15.57
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior800 m 6Leo MagnussonSävedalens AIK1:56.53
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior2000 m hinder 1Leo MagnussonSävedalens AIK6:02.23
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomKula 5Simon LanngrenSävedalens AIK13.40
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomDiskus 6Simon LanngrenSävedalens AIK38.03
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior1500 m 2Linn SöderholmSävedalens AIK4:35.73
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior1500 m 3Sara ChristianssonSävedalens AIK4:38.02
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior5000 m 1Linn SöderholmSävedalens AIK16:39.27
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior5000 m 2Sara ChristianssonSävedalens AIK16:41.39
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior5000 m 3Lisa BergdahlSävedalens AIK17:08.32
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorTresteg 4Hanna GilleSävedalens AIK12.04w/+3.0
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom1500 m 6Markus EngsnerSävedalens AIK4:25.76
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom3000 m 6Markus EngsnerSävedalens AIK9:41.98
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom800 m 1Erik GuanderSävedalens AIK2:01.35
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom2000 m 1Erik GuanderSävedalens AIK6:14.31
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomStav 6Malte RosvallSävedalens AIK3.09
USM Falun 11-13/8 2017UF16UngdomKula 4Molly BrobackSävedalens AIK12.10
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior800 m 1Andreas KramerSävedalens AIK1:47.61
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior1500 m 2Vidar JohanssonSävedalens AIK3:57.09
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior1500 m 6Jonatan FridolfssonSävedalens AIK3:59.53
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior800 m 3Gaël De ConinckSävedalens AIK2:09.15
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior800 m 4Linn SöderholmSävedalens AIK2:09.26
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior1500 m 2Sara ChristianssonSävedalens AIK4:28.43
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior1500 m 4Sara HolmgrenSävedalens AIK4:34.57
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior3000 m 3Sara ChristianssonSävedalens AIK9:42.81
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior3000 m 4Malin StrandSävedalens AIK9:54.39
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior3000 m 6Sara HolmgrenSävedalens AIK9:58.26
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior1500 m 1Linn SöderholmSävedalens AIK4:31.38
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior1500 m 5Amélie SvenssonSävedalens AIK4:39.88
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15Ungdom1000 m 2Erik GuanderSävedalens AIK2:46.55
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16Ungdom400 m 1Gaël De ConinckSävedalens AIK57.76
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16Ungdom1500 m 1Gaël De ConinckSävedalens AIK4:35.55
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16UngdomKula 6Molly BrobackSävedalens AIK11.33
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16UngdomVikt 5Molly BrobackSävedalens AIK13.38
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15Ungdom1000 m 6Elsa BjörkSävedalens AIK3:08.36