SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Turebergs FK
Placklubbpoängantal
1Turebergs FK364.582

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior800 m 2Andreas AlmgrenTurebergs FK1:51.53
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior800 m 4Johan ErikssonTurebergs FK1:51.79
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior1500 m 1Andreas AlmgrenTurebergs FK3:48.15
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior5000 m 1Daniel LundgrenTurebergs FK14:08.35
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior10 000 m 1Napoleon SolomonTurebergs FK29:07.04
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior3000 m hinder 1Napoleon SolomonTurebergs FK8:40.47
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior3000 m hinder 2Daniel LundgrenTurebergs FK8:43.07
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior800 m 2Hanna HermanssonTurebergs FK2:08.10
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior800 m 3Isabella AnderssonTurebergs FK2:09.67
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior1500 m 2Hanna HermanssonTurebergs FK4:18.58
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior1500 m 3Isabella AnderssonTurebergs FK4:19.71
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorHöjd =4Bianca SalmingTurebergs FK1.75
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorSlägga 3Emma ThorTurebergs FK62.15
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior4 km terräng 1Napoleon SolomonTurebergs FK12:14
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior4 km terräng 2Daniel LundgrenTurebergs FK12:19
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag1Turebergs FK37:08
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior12 km terräng 1Napoleon SolomonTurebergs FK39:11
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22Junior8 km terräng 1Amanuel GergisTurebergs FK26:40
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UKSeniorSjukamp1Bianca SalmingTurebergs FK5.883
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UP19JuniorTiokamp2Kevin DuvertTurebergs FK5.476
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UF19JuniorSjukamp1Bianca SalmingTurebergs FK5.883
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x800 m 4Turebergs FK7:47.73
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior3x800 m 2Turebergs FK5:55.17
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom3x800 m 5Turebergs FK6:46.12
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior1500 m 1Andreas AlmgrenTurebergs FK3:53.41
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior800 m 3Edvin HagbergTurebergs FK1:55.39
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior110 m häck 5Staffan RisbergTurebergs FK15.34
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorHöjd 5Kevin DuvertTurebergs FK1.96
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomTresteg 4Filip NyströmTurebergs FK12.87w/+4.7
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomKula 2Lukas BjörningerTurebergs FK17.15
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomDiskus 3Lukas BjörningerTurebergs FK49.05
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior800 m 1Isabella AnderssonTurebergs FK2:09.06
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior1500 m 1Isabella AnderssonTurebergs FK4:33.86
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorSlägga 3Emma ThorTurebergs FK61.25
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior800 m 1Bianca SalmingTurebergs FK2:10.46
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior1500 m 5Eleonora OlsmatsTurebergs FK4:58.07
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior3000 m 2Eleonora OlsmatsTurebergs FK10:20.50
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior100 m häck 6Bianca SalmingTurebergs FK15.25
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorHöjd 2Bianca SalmingTurebergs FK1.85
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorKula 4Bianca SalmingTurebergs FK12.85
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorSpjut 2Bianca SalmingTurebergs FK45.21
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom800 m 4Linda NyblomTurebergs FK2:25.12
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomSlägga 5Karin SchöldströmTurebergs FK50.19
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomDiskus 6Emil HolmTurebergs FK40.57
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomSpjut 3Theodor DuvertTurebergs FK40.30
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom80 m 1Emil JohanssonTurebergs FK9.39
USM Falun 11-13/8 2017UP15Ungdom300 m 1Emil JohanssonTurebergs FK36.50
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomHöjd 6Emil JohanssonTurebergs FK1.72
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomKula 5Karl LudvikTurebergs FK14.24
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomDiskus 2Karl LudvikTurebergs FK51.70
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomSlägga 2Karl LudvikTurebergs FK60.34
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomSpjut 2Karl LudvikTurebergs FK53.80
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom800 m 3Maja SundTurebergs FK2:17.88
USM Falun 11-13/8 2017UF16Ungdom100 m häck 6Lina HagbergTurebergs FK26.03
USM Falun 11-13/8 2017UF16UngdomSpjut 2Lina HagbergTurebergs FK40.62
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom2000 m 6Alice BergTurebergs FK7:05.21
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom1500 m hinder 2Alice BergTurebergs FK5:22.88
Lag-USM Tanumshede 19/8 2017UPojkar-Flickor 17Lag3Turebergs FK133.5
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior60 m 6Gustav KjellTurebergs FK6.84
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior800 m 3Johan ErikssonTurebergs FK1:50.76
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior1500 m 3Daniel LundgrenTurebergs FK3:57.84
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior800 m 6Isabella AnderssonTurebergs FK2:14.02
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior3000 m 2Yolanda NgarambeTurebergs FK9:41.14
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IKSeniorFemkamp 1Bianca SalmingTurebergs FK4.310
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IP19JuniorSjukamp 2Edvin HagbergTurebergs FK4.866
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IP16UngdomSjukamp 5Theodor DuvertTurebergs FK3.853
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IF19JuniorFemkamp 1Bianca SalmingTurebergs FK4.310
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior60 m 3Gustav KjellTurebergs FK6.87
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior1500 m 1Amanuel GergisTurebergs FK3:59.19
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior1500 m 1Joel NorlingTurebergs FK4:12.54
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomKula 2Lukas BjörningerTurebergs FK16.54
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior1500 m 2Isabella AnderssonTurebergs FK4:36.27
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorVikt 4Hanna MårtenssonTurebergs FK16.16
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior400 m 3Bianca SalmingTurebergs FK57.46
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior60 m häck 5Bianca SalmingTurebergs FK8.92
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorHöjd 1Bianca SalmingTurebergs FK1.85
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorKula 1Bianca SalmingTurebergs FK14.10
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomVikt 4Karin SchöldströmTurebergs FK16.34
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomKula 6Theodor DuvertTurebergs FK12.42
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomStav 4Erik DahlbergTurebergs FK3.30
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomVikt 3Karl LudvikTurebergs FK16.40
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16UngdomVikt 2Lina HagbergTurebergs FK16.94