SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2016, Junior, Ullevi FK
Placklubbpoängantal
1Ullevi FK24965

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
SM 10 km väg Stockholm 15/6 2016UM22Junior10 km6Abduwahab AbduleUllevi FK32:23
SM terräng Västerås 22-23/10 2016UM22Junior8 km terräng 3Joel ZachrissonUllevi FK26:06
SM terräng Västerås 22-23/10 2016UM22JuniorLag1Ullevi FK1:21:04
SM terräng Västerås 22-23/10 2016UP19Junior6 km terräng 3Hussein IbrahimUllevi FK19:32
SM terräng Västerås 22-23/10 2016UP19Junior6 km terräng 6Mohamed MohamoudUllevi FK20:00
SM terräng Västerås 22-23/10 2016UP19JuniorLag1Ullevi FK59:47
SM terräng Västerås 22-23/10 2016UK22Junior6 km terräng 1Jill HöstmanUllevi FK22:59
SM mångkamp Falun 10-11/9 2016UM22JuniorTiokamp2Kevin FanklUllevi FK6.803
SM stafett Stockholm 28-29/5 2016UM22Junior4x100 m 2Ullevi FK41.09
SM stafett Stockholm 28-29/5 2016UM22Junior3x400 m 1Ullevi FK2:26.68
SM stafett Stockholm 28-29/5 2016UM22Junior3x400 m 3Ullevi FK2:27.45
SM stafett Stockholm 28-29/5 2016UM22Junior3x800 m 3Ullevi FK5:43.09
SM stafett Stockholm 28-29/5 2016UP19Junior3x800 m 3Ullevi FK5:54.39
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior100 m 1Emil von BarthUllevi FK10.65
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior200 m 2Emil von BarthUllevi FK21.39
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior400 m 3Martin SelinUllevi FK49.38
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior1500 m 3Hampus BörjessonUllevi FK4:00.81
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior5000 m 5Joel ZachrissonUllevi FK14:38.54
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior2000 m hinder 4Jens PetrussonUllevi FK6:17.68
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior400 m häck 2Alexander LundskogUllevi FK54.04
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22Junior400 m häck 3Oskar GreilertUllevi FK54.56
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22JuniorStav 3Esa HiltunenUllevi FK4.60
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22JuniorKula 5Gustav LibergUllevi FK15.32
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UM22JuniorDiskus 3Gustav LibergUllevi FK53.47
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UP19Junior1500 m 2Suldan HassanUllevi FK4:10.25
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UP19Junior5000 m 1Hussein IbrahimUllevi FK15:01.98
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UP19Junior5000 m 6Mohamed MohamoudUllevi FK15:56.97
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UP19JuniorHöjd 5Robin JacobssonUllevi FK1.98
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UP19JuniorStav 3Robin JacobssonUllevi FK4.47
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22Junior800 m 5Sophia GeirupUllevi FK2:22.85
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22Junior1500 m 4Jill HöstmanUllevi FK4:52.53
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22Junior100 m häck 4Johanna Holmén SvenssonUllevi FK14.12
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22Junior400 m häck 2Johanna Holmén SvenssonUllevi FK60.43
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22JuniorHöjd 1Ellen EkholmUllevi FK1.81
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22JuniorStav 2Hanna JanssonUllevi FK3.65
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22JuniorTresteg 6Johanna KonséleusUllevi FK11.92w/+3.0
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UK22JuniorSpjut 6Mathilde SjöstedtUllevi FK36.44
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UF19Junior200 m 4Alice SvantessonUllevi FK25.13
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UF19Junior200 m 5Denise ErikssonUllevi FK25.77
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UF19Junior400 m 1Alice SvantessonUllevi FK56.54
JSM-USM17 Hässleholm 5-7/8 2016UF19Junior400 m 2Ebba SvantessonUllevi FK56.72
Mångkamps-SM inomhus Göteborg 12-13/3 2016IM22JuniorSjukamp 5Kevin FanklUllevi FK4.440
Mångkamps-SM inomhus Göteborg 12-13/3 2016IP19JuniorSjukamp 5Robin JacobssonUllevi FK4.527
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22Junior60 m 1Emil von BarthUllevi FK6.85
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22Junior60 m 4Adam DenguirUllevi FK6.96
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22Junior400 m 1Martin SelinUllevi FK49.30
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22Junior400 m 2Alexander LundskogUllevi FK49.45
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22Junior1500 m 6Joel ZachrissonUllevi FK4:11.42
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorHöjd 4Herman OlvikUllevi FK1.94
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorHöjd 5Oscar SöderberghUllevi FK1.94
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorStav 4Kevin FanklUllevi FK4.23
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorLängd 6Kevin FanklUllevi FK6.98
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorTresteg 4Oscar SöderberghUllevi FK13.35
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorKula 3Gustav LibergUllevi FK15.43
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IM22JuniorVikt 4Gustav LibergUllevi FK17.06
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IP19Junior1500 m 5Hussein IbrahimUllevi FK4:02.79
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IP19JuniorHöjd 4Robin JacobssonUllevi FK1.96
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IP19JuniorStav 5Robin JacobssonUllevi FK4.16
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IP19JuniorTresteg 3Gustaf BålströmUllevi FK13.84
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IK22Junior400 m 4Johanna Holmén SvenssonUllevi FK58.39
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IK22Junior1500 m 2Jill HöstmanUllevi FK4:36.90
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IK22JuniorHöjd 2Ellen EkholmUllevi FK1.74
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IK22JuniorStav 2Hanna JanssonUllevi FK3.86
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IK22JuniorVikt 4Linn BergstrandUllevi FK13.41
IJSM-IUSM17 Växjö 20-21/2 2016IF19Junior400 m 3Ebba SvantessonUllevi FK56.82