SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Örgryte IS
Placklubbpoängantal
1Örgryte IS369.599

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior200 m 6Carl BengtströmÖrgryte IS21.40w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior400 m 5Felix FrancoisÖrgryte IS47.84
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior5000 m 3Robin LindgrenÖrgryte IS14:13.46
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior3000 m hinder 3Robin LindgrenÖrgryte IS8:46.36
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior3000 m hinder 5Awet MengsteabÖrgryte IS9:14.76
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior400 m häck 4Jonathan CarbeÖrgryte IS53.27
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorStav 1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS5.45
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorTresteg 2Daniel LennartssonÖrgryte IS15.97w/+5.5
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorTresteg 5Artur EngströmÖrgryte IS15.04/+2.0
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior5000 m 2Maria LarssonÖrgryte IS16:19.81
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior5000 m 5Ronja FjellnerÖrgryte IS16:45.30
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior3000 m hinder 1Maria LarssonÖrgryte IS9:58.59
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior3000 m hinder 4Frida KristianssonÖrgryte IS10:24.86
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorStav 1Michaela MeijerÖrgryte IS4.60
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorStav 6Sara CannmoÖrgryte IS3.68
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UKSenior10 km5Frida KristianssonÖrgryte IS35:51
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UM22Junior10 km5Jakob Ranglin GrisslerÖrgryte IS31:51
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSenior4 km terräng 4Maria LarssonÖrgryte IS14:22
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSeniorLag3Örgryte IS44:12
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSenior8 km terräng 4Maria LarssonÖrgryte IS30:28
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSeniorLag2Örgryte IS1:34:44
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UP19JuniorTiokamp1Samuel WiikÖrgryte IS6.320
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UP17UngdomTiokamp5Felix Larsen NilssonÖrgryte IS5.796
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UP16UngdomTiokamp6Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS5.137
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior4x100 m 1Örgryte IS41.65
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior4x100 m 4Örgryte IS43.13
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior1000 m stafett 1Örgryte IS1:56.45
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior1000 m stafett 2Örgryte IS2:00.81
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP17Ungdom1000 m stafett 6Örgryte IS2:05.86
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior4x100 m 4Örgryte IS49.20
Lag-SM Borås 7/7 2017UMSeniorLag4Örgryte IS61
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior1500 m 3Awet MengsteabÖrgryte IS3:55.54
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior2000 m hinder 1Awet MengsteabÖrgryte IS5:51.70
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior2000 m hinder 5Jakob Ranglin GrisslerÖrgryte IS6:08.54
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorLängd 5Artur EngströmÖrgryte IS6.94/-0.7
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorTresteg 3Artur EngströmÖrgryte IS14.73w/+4.0
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior100 m 3Alexander AndreassonÖrgryte IS10.73w
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior200 m 3Victor KochÖrgryte IS22.06
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior200 m 6Alexander AndreassonÖrgryte IS22.53
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior400 m 4Samuel WiikÖrgryte IS50.38
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior400 m häck 2Samuel WiikÖrgryte IS53.13
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorLängd 2Max HejdenbergÖrgryte IS6.93
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorTresteg 1Max HejdenbergÖrgryte IS14.33/-1.2
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorTresteg 4Victor KochÖrgryte IS14.09/-1.3
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorTresteg 5Tobias LarssonÖrgryte IS13.61/-0.7
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom200 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS21.59
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom400 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS50.20
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom300 m häck 3Felix Larsen NilssonÖrgryte IS39.10
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomTresteg 1Tobias CarlrydÖrgryte IS14.27/+1.9
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior100 m häck 6Sara SkogmanÖrgryte IS15.01
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorStav 4Sara CannmoÖrgryte IS3.51
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorTresteg 5Sara SkogmanÖrgryte IS11.76w/+3.7
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorTresteg 6Judith WagerstenÖrgryte IS11.61/+0.8
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomLängd 6Alexandra SchillÖrgryte IS5.09/-0.6
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomTresteg 5Alexandra SchillÖrgryte IS11.48w/+4.4
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomStav 6Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS3.80
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomTresteg 6Isak HejdenbergÖrgryte IS13.02/-1.3
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomHöjd 1Gabriel WallmarkÖrgryte IS1.82
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomHöjd =4William FriskÖrgryte IS1.72
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomTresteg 1Gabriel WallmarkÖrgryte IS13.57/-0.2
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomTresteg 3Joel ÅsenlundÖrgryte IS12.75/-1.4
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomTresteg 4William FriskÖrgryte IS12.37/-1.1
USM Falun 11-13/8 2017UF15UngdomHöjd 1Sofia WingårdÖrgryte IS1.65
USM Falun 11-13/8 2017UF15UngdomLängd 4Hedda TellowÖrgryte IS5.44/0.0
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior400 m 1Felix FrancoisÖrgryte IS47.72
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior3000 m 2Robin LindgrenÖrgryte IS8:19.40
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorTresteg 2Mathias StrömÖrgryte IS15.52
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorTresteg 6Artur EngströmÖrgryte IS15.13
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorKula 6Jonas MeyerÖrgryte IS17.18
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior4x200 m 4Örgryte IS1:29.22
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior1500 m 5Frida KristianssonÖrgryte IS4:37.70
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior3000 m 5Frida KristianssonÖrgryte IS9:55.84
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorHöjd 1Emma GreenÖrgryte IS1.87
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorStav 2Michaela MeijerÖrgryte IS4.55
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IP17UngdomSjukamp 5Felix Larsen NilssonÖrgryte IS4.254
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior1500 m 6Jakob Ranglin GrisslerÖrgryte IS4:07.78
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorStav 1David KappelinÖrgryte IS4.92
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorLängd 3Artur EngströmÖrgryte IS7.10
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorTresteg 3Artur EngströmÖrgryte IS15.07
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior60 m 5Alexander AndreassonÖrgryte IS7.07
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior1500 m 3Mahamuud AhmedÖrgryte IS4:13.28
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior60 m häck 5Viggo HahnssonÖrgryte IS8.51
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorHöjd 6Arvid RybergÖrgryte IS1.94
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorLängd 2Max HejdenbergÖrgryte IS6.87
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorTresteg 2Max HejdenbergÖrgryte IS14.20
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorTresteg 5Tobias LarssonÖrgryte IS13.29
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorTresteg 6Samuel WiikÖrgryte IS13.21
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17Ungdom400 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS49.02
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17Ungdom400 m 3Felix Larsen NilssonÖrgryte IS51.68
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomTresteg 1Carl BengtströmÖrgryte IS13.73
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomTresteg 5Tobias CarlrydÖrgryte IS12.63
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorStav 2Sara CannmoÖrgryte IS3.78
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorTresteg 1Sara SkogmanÖrgryte IS12.22
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17Ungdom60 m häck 4Therese NätstrandÖrgryte IS9.05
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomHöjd 4Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS1.83
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomHöjd 4William FriskÖrgryte IS1.76
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomHöjd 5Gabriel WallmarkÖrgryte IS1.76
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomTresteg 1Gabriel WallmarkÖrgryte IS12.98
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15UngdomTresteg 2William FriskÖrgryte IS12.65