SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Spårvägens FK
Placklubbpoängantal
1Spårvägens FK36895

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior200 m 4Nil de OliveiraSpårvägens FK21.04w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior1500 m 4John FoitzikSpårvägens FK3:49.36
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior5000 m 4Robel FsihaSpårvägens FK14:16.21
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior10 000 m 2Robel FsihaSpårvägens FK29:22.31
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior110 m häck 6Marvin TaySpårvägens FK14.86
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorKula 1Leif ArrheniusSpårvägens FK18.90
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorKula 2Niklas ArrheniusSpårvägens FK18.32
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorDiskus 1Daniel StåhlSpårvägens FK67.80
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorDiskus 4Niklas ArrheniusSpårvägens FK60.61
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior100 m 2Isabelle EureniusSpårvägens FK11.64
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior200 m 4Isabelle EureniusSpårvägens FK23.83w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior800 m 5Elina JohanssonSpårvägens FK2:12.61
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior5000 m 4Malin LiljestedtSpårvägens FK16:44.91
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior10 000 m 5Cecilia NorrbomSpårvägens FK36:12.45
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior100 m häck 1Elin WesterlundSpårvägens FK13.72
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorStav 4Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK3.95
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorLängd 5Emelie NilssonSpårvägens FK6.01w/+2.3
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorTresteg 1Aina GriksaiteSpårvägens FK13.70/+2.0
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorDiskus 5Heidi SchmidtSpårvägens FK48.58
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UMSenior10 km1Robel FsihaSpårvägens FK30:01
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UMSenior10 km2Olle WallerängSpårvägens FK30:14
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UM22Junior10 km1Robel FsihaSpårvägens FK30:01
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UM22Junior10 km3Archie CasteelSpårvägens FK31:31
SM halvmaraton Göteborg 20/5 2017UMSeniorHalvmaraton5Robel FsihaSpårvägens FK1:07:56
SM maraton Stockholm 3/6 2017UKSeniorMaraton1Mikaela LarssonSpårvägens FK2:42:21
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior4 km terräng 5John FoitzikSpårvägens FK12:34
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior4 km terräng 6Olle WallerängSpårvägens FK12:35
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag2Spårvägens FK37:49
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSenior12 km terräng 6John FoitzikSpårvägens FK40:48
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag1Spårvägens FK2:03:23
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag4Spårvägens FK2:12:43
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSeniorLag4Spårvägens FK45:42
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UKSeniorLag4Spårvägens FK1:39:58
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22Junior8 km terräng 4William LevaySpårvägens FK27:20
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UM22JuniorLag2Spårvägens FK1:25:14
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UF17UngdomSjukamp3Amanda ErikssonSpårvägens FK4.160
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x100 m 3Spårvägens FK40.83
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x400 m 4Spårvägens FK3:21.54
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x800 m 3Spårvägens FK7:40.87
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x800 m 6Spårvägens FK7:50.00
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x1500 m 2Spårvägens FK15:38.58
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x1500 m 4Spårvägens FK16:11.54
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x100 m 1Spårvägens FK45.82
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior3x1500 m 2Spårvägens FK13:56.51
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP17Ungdom1000 m stafett 5Spårvägens FK2:05.38
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP17Ungdom3x800 m 2Spårvägens FK6:05.23
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior4x100 m 1Spårvägens FK48.30
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior1000 m stafett 1Spårvägens FK2:17.26
Lag-SM Borås 7/7 2017UMSeniorLag2Spårvägens FK67
Lag-SM Borås 7/7 2017UKSeniorLag1Spårvägens FK76
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior1500 m 6Rasmus BengtssonSpårvägens FK4:00.82
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior5000 m 1Robel FsihaSpårvägens FK14:13.40
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior110 m häck 6Sebastian RuthströmSpårvägens FK15.94
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorStav 2Sebastian RuthströmSpårvägens FK4.69
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorSpjut 2Sebastian RuthströmSpårvägens FK66.50
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior1500 m 2Oliver LöfqvistSpårvägens FK3:57.35
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior5000 m 1Oliver LöfqvistSpårvägens FK14:56.11
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior110 m häck 3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK14.94
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom800 m 5Tobias EknorSpårvägens FK1:57.83
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomHöjd 5Carl WindmarSpårvägens FK1.90
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorHöjd 5Ylva EngdahlSpårvägens FK1.66
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior400 m 6Celina ReichardtSpårvägens FK59.06
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior400 m häck 3Celina ReichardtSpårvägens FK64.21
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorSlägga 2Jessica MattssonSpårvägens FK55.98
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom400 m 6Tilde TofftSpårvägens FK61.53
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom300 m häck 6Susannah PerssonSpårvägens FK46.77
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomLängd 1Amanda ErikssonSpårvägens FK5.74/-0.4
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior200 m 2Nil de OliveiraSpårvägens FK21.14
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior400 m 3Trausti StefánssonSpårvägens FK48.44
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior800 m 2Kalle BerglundSpårvägens FK1:47.62
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior800 m 4Johan SvenssonSpårvägens FK1:51.62
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior1500 m 4Johan WalldénSpårvägens FK3:58.33
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior1500 m 5Oliver LöfqvistSpårvägens FK3:59.49
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior3000 m 4Johan WalldénSpårvägens FK8:22.27
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior60 m häck 4Marvin TaySpårvägens FK8.00
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorLängd 5Adam ChiguerSpårvägens FK7.13 (7.04)
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorKula 1Daniel StåhlSpårvägens FK19.47
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior4x200 m 1Spårvägens FK1:27.64
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m 2Gladys BamaneSpårvägens FK7.42
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m 5Isabelle EureniusSpårvägens FK7.58
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior200 m 1Gladys BamaneSpårvägens FK23.52
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior1500 m 3Lisa ÖhbergSpårvägens FK4:31.58
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m häck 2Elin WesterlundSpårvägens FK8.26
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorTresteg 2Aina GriksaiteSpårvägens FK13.05
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorVikt 5Anneli StåhlSpårvägens FK17.95
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior4x200 m 3Spårvägens FK1:41.11
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IMSeniorSjukamp 4Andreas AlmlöfSpårvägens FK4.385
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IM22JuniorSjukamp 3Andreas AlmlöfSpårvägens FK4.385
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IF17UngdomFemkamp 4Amanda ErikssonSpårvägens FK3.183
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior1500 m 4Gustav NordlingSpårvägens FK4:01.92
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorHöjd 6Sebastian RuthströmSpårvägens FK1.90
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomHöjd 6Carl WindmarSpårvägens FK1.81
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorHöjd 3Ylva EngdahlSpårvägens FK1.64
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior400 m 4Saga BernerydSpårvägens FK57.91
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomHöjd 6Amanda ErikssonSpårvägens FK1.57