SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Ullevi FK
Placklubbpoängantal
1Ullevi FK586147

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior100 m 6Sulayman BahUllevi FK10.48w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior200 m 3Emil von BarthUllevi FK20.94w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior1500 m =6Hampus BörjessonUllevi FK3:53.72
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior5000 m 5Suldan HassanUllevi FK14:27.20
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior400 m häck 5Oskar GreilertUllevi FK53.42
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorKula 6Gustav LibergUllevi FK17.08
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorDiskus 6Gustav LibergUllevi FK57.88
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorSpjut 5Jonathan HarleyUllevi FK64.68
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior200 m 3Matilda HellqvistUllevi FK23.81w
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m 2Matilda HellqvistUllevi FK53.66
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m 4Ebba SvantessonUllevi FK55.81
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m 5Alice SvantessonUllevi FK55.85
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior10 000 m 1Charlotta FougbergUllevi FK35:13.97
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior100 m häck 6Estelle MontlerUllevi FK14.58
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m häck 2Johanna Holmén SvenssonUllevi FK58.94
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m häck 3Alice SvantessonUllevi FK60.38
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorStav 3Hanna JanssonUllevi FK4.01
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorLängd 1Khaddi SagniaUllevi FK6.47w/+4.6
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorSpjut 2Malin HaglundUllevi FK56.06
SM 10 km Stockholm 15/6 2017UM22Junior10 km2Abduwahab AbduleUllevi FK31:27
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UMSeniorLag6Ullevi FK39:37
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP19Junior6 km terräng 1Hussein IbrahimUllevi FK20:09
SM terräng Flemingsberg 28-29/10 2017UP19JuniorLag1Ullevi FK1:06:36
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UMSeniorTiokamp2Kevin FanklUllevi FK7.147
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UM22JuniorTiokamp2Kevin FanklUllevi FK7.147
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x100 m 1Ullevi FK40.21
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UMSenior4x400 m 2Ullevi FK3:11.79
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x100 m 2Ullevi FK46.33
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UKSenior4x400 m 1Ullevi FK3:42.76
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior4x100 m 2Ullevi FK41.90
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UM22Junior3x400 m 1Ullevi FK2:27.15
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior4x100 m 5Ullevi FK43.20
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP19Junior3x800 m 1Ullevi FK5:52.32
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP17Ungdom4x100 m 3Ullevi FK43.75
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UK22Junior3x400 m 1Ullevi FK2:51.29
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF17Ungdom4x100 m 3Ullevi FK49.31
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF17Ungdom1000 m stafett 4Ullevi FK2:19.93
Lag-SM Borås 7/7 2017UMSeniorLag3Ullevi FK63
Lag-SM Borås 7/7 2017UKSeniorLag3Ullevi FK69
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior200 m 1Emil von BarthUllevi FK21.06
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior200 m 5Martin SelinUllevi FK22.10
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m 3Oskar GreilertUllevi FK48.76
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m 4Martin SelinUllevi FK49.34
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior110 m häck 4Kevin FanklUllevi FK15.61
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m häck 3Oskar GreilertUllevi FK54.10
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorHöjd 4Herman OlvikUllevi FK2.00
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorHöjd 6Teodor SöderbergUllevi FK1.96
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorTresteg 5Jonathan PersgårdenUllevi FK14.37/+2.0
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorKula 2Gustav LibergUllevi FK16.79
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorDiskus 2Gustav LibergUllevi FK54.89
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior800 m 5Mathias SöderUllevi FK1:56.40
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior1500 m 1Suldan HassanUllevi FK3:56.11
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior5000 m 2Hussein IbrahimUllevi FK14:56.75
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorHöjd 3Robin JacobssonUllevi FK2.03
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorStav 1Robin JacobssonUllevi FK4.57
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorTresteg 2Markus LundborgUllevi FK14.29/+0.3
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorKula 4August BergstrandUllevi FK14.04
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorSlägga 2August BergstrandUllevi FK62.05
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom200 m 6Isak KristensenUllevi FK23.12
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17Ungdom2000 m hinder 6Abdirahman AliUllevi FK6:37.69
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP17UngdomStav 2William RydinUllevi FK4.14
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior200 m 3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK24.81
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m 1Johanna Holmén SvenssonUllevi FK55.46
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m 2Alice SvantessonUllevi FK56.32
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m 3Ebba SvantessonUllevi FK56.66
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m häck 1Alice SvantessonUllevi FK61.95
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m häck 6Emelie ÖbergUllevi FK66.68
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorStav 3Hanna JanssonUllevi FK3.81
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorTresteg 6Johanna KonseleusUllevi FK11.75w/+2.4
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorKula 6Linn BergstrandUllevi FK11.38
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorDiskus 6Linn BergstrandUllevi FK40.55
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior200 m 3Denise ErikssonUllevi FK24.53
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorTresteg 3Lizzie HagerUllevi FK12.10/+1.6
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom400 m 1Louise Duvling AnderssonUllevi FK57.81
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom400 m 5Ide IlesoUllevi FK60.80
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomStav 2Louise Duvling AnderssonUllevi FK3.33
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom100 m 1Oliwer DanielssonUllevi FK10.93
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom100 m 4Erik JohanssonUllevi FK11.37
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom200 m 2Oliwer DanielssonUllevi FK22.53
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom200 m 4Erik JohanssonUllevi FK23.69
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomHöjd 6Sören PauliUllevi FK1.78
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomLängd 1Oliwer DanielssonUllevi FK7.30/-1.2
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomLängd 3Erik JohanssonUllevi FK7.06/+0.4
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomTresteg 4Favour ChidisonUllevi FK13.16/0.0
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomStav 5Rasmus SamuelssonUllevi FK3.37
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomSpjut 5Rasmus SamuelssonUllevi FK38.99
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom80 m häck 2Cindy DarrellUllevi FK11.88
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom80 m häck 4Wendela Yhlen GrafUllevi FK12.11
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom300 m häck 3Wendela Yhlen GrafUllevi FK45.03
USM Falun 11-13/8 2017UF15UngdomLängd 6Cindy DarrellUllevi FK5.29/-1.1
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior60 m 3Sulayman BahUllevi FK6.80
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior60 m 4Emil von BarthUllevi FK6.80
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior200 m 4Erik AnnerfalkUllevi FK21.43
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior200 m 5Alexander LesserUllevi FK22.33
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior400 m 2Dennis ForsmanUllevi FK48.19
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior400 m 6Martin SelinUllevi FK50.28
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorStav 1Oscar JansonUllevi FK5.23
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorVikt 5Gustav LibergUllevi FK18.90
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSenior4x200 m 2Ullevi FK1:27.72
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior200 m 2Denise ErikssonUllevi FK24.10
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior400 m 1Matilda HellqvistUllevi FK55.22
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior400 m 2Ebba SvantessonUllevi FK55.48
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior800 m 1Lovisa LindhUllevi FK2:04.35
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior1500 m 1Charlotta FougbergUllevi FK4:14.19
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m häck 4Johanna Holmén SvenssonUllevi FK8.52
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorStav 4Malin DahlströmUllevi FK4.12
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorStav 6Hanna JanssonUllevi FK4.00
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSeniorTresteg 5Fatima KonéUllevi FK12.50
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior4x200 m 1Ullevi FK1:38.27
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IMSeniorSjukamp 3Kevin FanklUllevi FK5.402
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IM22JuniorSjukamp 2Kevin FanklUllevi FK5.402
Mångkamps-SM inomhus Uddevalla 11-12/2 2017IF15UngdomFemkamp 4Cindy DarrellUllevi FK3.241
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior60 m 2Emil von BarthUllevi FK6.78
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior400 m 1Dennis ForsmanUllevi FK47.81
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior400 m 3Martin SelinUllevi FK49.16
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorHöjd 5Teodor SöderbergUllevi FK1.90
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorStav 3Esa HiltunenUllevi FK4.76
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorStav 4Kevin FanklUllevi FK4.39
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorTresteg 6Jonathan PersgårdenUllevi FK14.24
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorKula 2Gustav LibergUllevi FK16.18
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorVikt 2Gustav LibergUllevi FK17.99
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19Junior1500 m 6Ahmed AbdullahiUllevi FK4:16.48
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorHöjd =2Robin JacobssonUllevi FK2.04
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorStav 3Robin JacobssonUllevi FK4.52
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorKula 5August BergstrandUllevi FK14.08
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorVikt 1August BergstrandUllevi FK15.15
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomStav 3William RydinUllevi FK4.22
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior60 m 4Johanna Holmén SvenssonUllevi FK7.74
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior400 m 1Ebba SvantessonUllevi FK55.26
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior60 m häck 2Johanna Holmén SvenssonUllevi FK8.61
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorStav 1Hanna JanssonUllevi FK3.93
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorTresteg 4Johanna KonseleusUllevi FK11.81
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorKula 5Linn BergstrandUllevi FK12.45
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorTresteg 1Fatima KonéUllevi FK12.34
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17Ungdom400 m 3Ide IlesoUllevi FK58.73
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16Ungdom60 m 1Oliwer DanielssonUllevi FK6.94
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16Ungdom60 m 4Erik JohanssonUllevi FK7.29
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomHöjd 5Sören PauliUllevi FK1.79
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomHöjd 6Melker ManneUllevi FK1.79
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomLängd 1Oliwer DanielssonUllevi FK7.04
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomLängd 3Erik JohanssonUllevi FK6.51
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomTresteg 2Favour ChidisonUllevi FK13.07
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15Ungdom60 m 6Richie LeongUllevi FK7.48
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15Ungdom200 m 2Richie LeongUllevi FK24.13
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF16UngdomStav 6Ebba HagerUllevi FK3.31
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15Ungdom60 m häck 1Cindy DarrellUllevi FK8.90
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15Ungdom60 m häck 4Wendela Yhlen GrafUllevi FK9.23