SM-poängtabellen – filtrering

 

Sammanställd av Jonas Hedman, jonas.hedman@friidrottaren.com i samarbete med Elitklubbarna.

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser och under det de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: Friidrotts-SM i Söderhamn" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog i den SM-tävlingen.

2016 bytte två klubbar namn: Atleticum Växjö SK till Athletics 24Seven SK och Tjalve GoIF till Tjalve IF Norrköping. Dessa har för sökfunktionens skull fått det nya namnet även för 2014 och 2015.

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2017, Upsala IF
Placklubbpoängantal
1Upsala IF295.580

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSenior400 m häck 1Isak AnderssonUpsala IF51.17
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorHöjd 2Oskar LundqvistUpsala IF2.11
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UMSeniorDiskus 2Simon PetterssonUpsala IF64.84
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSenior400 m häck 6Ida EkrothUpsala IF63.80
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorHöjd =4Lovisa ÖstervallUpsala IF1.75
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorKula 6Victoria Engström KindmarkUpsala IF12.73
Friidrotts-SM Helsingborg 25-27/8 2017UKSeniorDiskus 1Vanessa KamgaUpsala IF53.78
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UKSeniorSjukamp2Lovisa ÖstervallUpsala IF5.489
SM mångkamp Linköping 9-10/9 2017UK22JuniorSjukamp1Lovisa ÖstervallUpsala IF5.489
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UP15Ungdom4x80 m 5Upsala IF37.02
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF19Junior4x100 m 2Upsala IF49.06
SM stafett Malmö 27-28/5 2017UF15Ungdom3x800 m 5Upsala IF7:34.24
Lag-SM Borås 7/7 2017UMSeniorLag5Upsala IF60
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior110 m häck 5Linus Otto BoyerUpsala IF15.67
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22Junior400 m häck 1Isak AnderssonUpsala IF52.20
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UM22JuniorHöjd 1Oskar LundqvistUpsala IF2.12
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior100 m 4Oskar MottaUpsala IF10.87w
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior200 m 4Oskar MottaUpsala IF22.30
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior400 m 6Arvid GustafssonUpsala IF50.97
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19Junior1500 m 5Axel DjurbergUpsala IF4:03.14
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorHöjd 2Filip BjörklundUpsala IF2.06
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UP19JuniorSlägga 6Philip AnbakkUpsala IF42.38
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m 5Klara HelanderUpsala IF57.16
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior100 m häck 3Lovisa ÖstervallUpsala IF14.51
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22Junior400 m häck 3Ida EkrothUpsala IF64.00
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorHöjd 2Lovisa ÖstervallUpsala IF1.78
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorLängd 6Lovisa ÖstervallUpsala IF5.72/+0.8
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorKula 5Victoria Engström KindmarkUpsala IF12.88
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorDiskus 4Victoria Engström KindmarkUpsala IF41.49
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorSlägga 4Kajsa WennbergUpsala IF60.14
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UK22JuniorSlägga 5Linnéa JönssonUpsala IF60.08
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19Junior100 m 5Hanna AxelssonUpsala IF12.11w
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorDiskus 1Vanessa KamgaUpsala IF54.22
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF19JuniorSlägga 4Vanessa KamgaUpsala IF52.46
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom100 m 2Gabriella HolmströmUpsala IF12.21
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17Ungdom200 m 1Gabriella HolmströmUpsala IF25.03
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomTresteg 1Lisa WeyhenmeyerUpsala IF12.00w/+4.1
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomKula 4Caisa-Marie LindforsUpsala IF13.52
JSM-USM17 Gävle 11-13/8 2017UF17UngdomDiskus 2Caisa-Marie LindforsUpsala IF45.00
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom400 m 1Albert NygrenUpsala IF49.76
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom800 m 1Albert NygrenUpsala IF1:57.92
USM Falun 11-13/8 2017UP16Ungdom110 m häck 6Oliver EricssonUpsala IF14.94
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomHöjd 2Oliver EricssonUpsala IF1.94
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomKula 3Victor WisénUpsala IF15.14
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomDiskus 2Victor WisénUpsala IF46.47
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomSlägga 4Hugo SörbyUpsala IF51.82
USM Falun 11-13/8 2017UP16UngdomSlägga 6Victor WisénUpsala IF47.08
USM Falun 11-13/8 2017UP15UngdomLängd 2Simon PlesseUpsala IF6.34/-0.9
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom2000 m 5Klara YgebyUpsala IF7:03.41
USM Falun 11-13/8 2017UF15Ungdom1500 m hinder 5Klara YgebyUpsala IF5:32.72
USM Falun 11-13/8 2017UF15UngdomStav 4Frida ThornanderUpsala IF3.03
Lag-USM Tanumshede 19/8 2017UPojkar-Flickor 17Lag4Upsala IF132
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorKula 3Simon PetterssonUpsala IF17.61
ISM Växjö 25-26/2 2017IMSeniorVikt 3Simon PetterssonUpsala IF19.31
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior60 m 6Hanna AxelssonUpsala IF7.65
ISM Växjö 25-26/2 2017IKSenior4x200 m 4Upsala IF1:41.48
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior400 m 4Björn SeifertUpsala IF49.80
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22Junior60 m häck 3Linus Otto BoyerUpsala IF9.11
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IM22JuniorTresteg 5Antonis DinopoulosUpsala IF14.63
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP19JuniorLängd 1Filip BjörklundUpsala IF7.03
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IP17UngdomVikt 3Philip FabianUpsala IF16.08
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior400 m 4Klara HelanderUpsala IF57.00
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22Junior60 m häck 5Lovisa ÖstervallUpsala IF8.77
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorLängd 3Lovisa ÖstervallUpsala IF5.83
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IK22JuniorTresteg 5Elvira RichardssonUpsala IF11.76
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19Junior60 m 2Hanna AxelssonUpsala IF7.59
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorKula 6Vanessa KamgaUpsala IF11.94
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF19JuniorVikt 2Vanessa KamgaUpsala IF17.16
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17Ungdom60 m 5Gabriella HolmströmUpsala IF7.89
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomTresteg 2Lisa WeyhenmeyerUpsala IF11.82
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomKula 3Caisa-Marie LindforsUpsala IF13.92
IJSM-IUSM17 Göteborg 18-19/2 2017IF17UngdomVikt 3Caisa-Marie LindforsUpsala IF17.81
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16Ungdom400 m 1Albert NygrenUpsala IF51.16
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16Ungdom60 m häck 6Oliver EricssonUpsala IF8.76
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomHöjd 2Oliver EricssonUpsala IF1.98
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomTresteg 5Lukas OlssonUpsala IF12.25
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomKula 4Victor WisénUpsala IF13.88
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP16UngdomVikt 1Victor WisénUpsala IF17.05
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IP15Ungdom60 m 5Simon PlesseUpsala IF7.47
IUSM Uppsala 4–5/3 2017IF15UngdomStav 2Frida ThornanderUpsala IF3.05